سیاست حفظ اطلاعات و محرمانگی اطلاعات کاربران در ویم هاست
ویم هاست معتقد است اصول حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران بسیار مهم و حساس است. در این سند اصول محرمانگی اطلاعات ویم هاست و نیز راهکارهای ویم هاست برای حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران سایت ویم هاست توضیح داده شده است.
محتویات این سند
این سند شامل توضیحی درباره اطلاعات خصوصی ای است که ویم هاست از کاربران سایت جمع آوری می کند و نیز نحوه استفاده ویم هاست از این اطلاعات. این اطلاعات شامل مواردی است که مخصوص هر کاربر بوده و به کمک آن ها می توان کاربران ویم هاست را به صورت منحصر به فرد شناسایی نمود. برای نمونه می توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود. این سند به مواردی که در اختیار ویم هاست نیست و ویم هاست هیچ کنترلی بر آن ها ندارد نمی پردازد. شرکت های مشتری خدمات ویم هاست و افراد ثالثی که در استخدام ویم هاست نیستند و همچنین اطلاعات ثبت شده در Whois نام دامنه کاربر از جمله این موارد هستند.
اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آن ها
شما با ثبت نام و ارسال فرمهای سفارش و پشتیبانی در سایت ویم هاست اطلاعات خصوصی خود از قبیل نام، نشانی، نشانی الکترونیک و … را در اختیار ویم هاست قرار می دهید. پس از ورود به سایت ویم هاست شما یک کاربر ناشناخته نیستید و اطلاعات مربوط به استفاده شما از خدمات ویم هاست نگهداری می گردد. این اطلاعات شامل سفارشات و تراکنشها، سرویسهای مورد استفاده، اطلاعات فردی و مانند آن بوده ولی محدود به این موارد نیست. ویم هاست کلیه تراکنش های شما از جمله تراکنش های مالی را جمع آوری و نگهداری می کند. ویم هاست به صورت خودکار پس از ورود شما به سایت ویم هاست اطلاعاتی از قبیل IP شما، اطلاعات کوکی های ویم هاست و صفحاتی که مشاهده می کنید را جمع آوری و نگهداری می کند. ویم هاست از این اطلاعات در راستای بعضی از مقاصد از قبیل ارتقاء خدمات ویم هاست، تهیه محتوای مناسب، برنامه های تبلیغاتی و مانند آن استفاده می کند. ویم هاست اطلاعات شما را اجاره نمی دهد، نمی فروشد و به اشتراک نمی گذارد به جز در موارد زیر: در صورت ادغام ویم هاست در یک شرکت دیگر. در این حالت قبل از به اشتراک گذاری اطلاعات شما، این موضوع به شما اطلاع داده شده و نظر شما را درباره ادامه استفاده از خدمات ویم هاست یا خروج کامل پرسیده می شود. در صورت تخطی شما از قوانین شرایط و ضوابط سرویسها ، و در صورت وجود شاکی خصوصی نسبت به عملکرد شما، اطلاعات شما در اختیار مراجع قانونی قرار می گیرد. در صورتی که مراجع قضایی اطلاعات شما را –به هر دلیلی- از ویم هاست بخواهند این اطلاعات در اختیار ایشان قرار می گیرد. ویم هاست ممکن است بر روی کامپیوتر شما کوکی ذخیره کرده و در مراجعات بعدی شما به سایت ویم هاست از آن استفاده کند.
ویرایش و تغییر اطلاعات شخصی
شما می توانید اطلاعات ثبت شده خود را در سایت ویم هاست تغییر دهید. این اطلاعات شامل کلیه اطلاعاتی است که در هنگام عضویت در ویم هاست آن ها را در سایت ویم هاست وارد نموده اید؛ مگر آنها که از لحاظ شناسایی هویت برای کارکرد ویم هاست ملاک امنیت حساب کاربری داشته باشد مثل ایمیل و نام خانوادگی و… شما می توانید به طور کامل از ویم هاست و کلیه خدمات آن خارج شوید. در این حالت برخی از اطلاعات شما از ویم هاست حذف شده و تعدادی دیگر از آن ها حداقل به مدت یک سال بایگانی می شوند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نشانی الکترونیک، شماره تلفن همراه، پیام های ارسالی و مانند آن بوده ولی محدود به موارد فوق نیست.
محدودیت دسترسی به اطلاعات
ویم هاست دسترسی کارمندان خود به اطلاعات شما را محدود نموده و فقط کارمندانی که مستقیماً باید برای ارایه خدمات ویم هاست یا انجام وظایف خود در این راستا با شما در تماس باشند به این اطلاعات دسترسی دارند. ویم هاست جهت حفظ امنیت اطلاعات محرمانه، ممکن است اطلاعات مهم مثل رمز عبور و … را به صورت رمز شده در پایگاه های داده خود ذخیره کند به نوعی که در صورت دسترسی ناخواسته و غیر مجاز به آن ها، این اطلاعات قابل استفاده توسط دیگران نباشد؛ اگر چه نمیتوانیم هیچ تضمینی در این رابطه به شما بدهیم. امیدواریم كه بتوانیم به شما این تضمین را بدهیم كه از اطلاعات شخصی تان تحت بالاترین استانداردهای امنیتی استفاده خواهد شد. ویم هاست تلاش خواهد كرد كه تمامی راه های معقول را طی كند تا امنیت هر نوع اطلاعاتی را كه از شما در اختیار دارد،‌ حفظ كند. همچنین اطلاعات شخصی شما در شبكه های امنی ذخیره می شوند اما متاسفانه،‌ با وجود فناوری فوق و ادوات امنیتی، نمی توان ایمنی هیچ مخابره داده ای از طریق اینترنت را به صورت %100 تضمین كرد. بنابراین ما نمی توانیم این اطمینان را به صورت قطعی بدهیم كه اطلاعاتی كه برای ما می فرستید،‌ در حین ارسال (مخابره) در هر شرایطی در امان خواهند بود و علاوه بر آن نمی توانیم مسئولیت اتفاقات ناشی از دسترسی غیر قانونی به اطلاعات شخصی شما را قبول كنیم. (همانند دسترسی ISP ها به اطلاعات ارسالی از رایانه شما) ویم هاست مسئولیت عواقب ناشی از دستیابی غیر قانونی شخص یا گروه ثالثی به اطلاعات شخصی شما را نیز نخواهد پذیرفت.
سایت های لینک شده این سایت ممكن است با وب سایت های دیگر (“سایت های لینك”) پیوند داشته باشد. سایت های لینك شده تحت نظارت ویم هاست نیستند و ویم هاست در مورد آنها مسئولیتی ندارد. شما باید توجه داشته باشید كه اطلاعات شخصی كه برای سایت های لینك می فرستید،‌ تحت نظارت خط مشی حریم خصوصی ویم هاست نخواهد بود و ما جداً توصیه می كنیم كه نسبت به سیستم حفظ حریم خصوصی و سیاست های امنیتی آنها اطلاع حاصل كنید
.
تغییرات در این سیاست ها ویم هاست حق دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلي در متن این سیاست نامه تغييرات ايجاد کند. اگرچه سعي ميشود از طريق ايميل کليه کاربران از تغييرات مطلع شوند ولي کاربران موظف اند با مراجعه مداوم به اين متن، از تغييرات آن مطلع گشته و در صورت مخالفت با آن ، درخواست قطع سرويس خود را نمايند و یا از سایت ویم هاست خارج شده و به آن مراجعه نکنند. در غير اين صورت تمام پيامد هاي احتمالي آن بر عهده کاربران خواهد بود .
پرسش ها و پیشنهادها در صورتی که درباره این سیاست ها پرسشی دارید یا پیشنهادهایی برای تغییرات و بهبود آن ها دارید، با استفاده از فرم ارتباط با ما آن را با تیم ویم هاست در میان بگذارید.